Trendy modowe odchodzą i wracają jak bumerang. Czasami ciężko za nimi nadążyć, jednak istnieją takie elementy garderoby, które nigdy nie wyjdą z mody. Jednymi z takich modeli ubrań są długie sukienki. Można je założyć nie tylko na imprezy okolicznościowe, ale także idealnie sprawdzają się zarówno w lecie, jak i zimie. Są genialnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią eksperymentować z modą, gdyż nie trzeba długo myśleć nad koncepcją ich zestawienia. Nie oznacza to jednak, że są one rozwiązaniem banalnym, ponieważ na rynku można natknąć się na wiele odważnych i definiujących modeli.

Gdzie można założyć długą sukienkę?

Odpowiedź jest banalnie prosta – wszędzie. Jednak wszystko zależy od jej kroju, fasonu oraz kolorystyki. Długie sukienki nadają się do noszenia szczególnie na wszelkie imprezy okolicznościowe, np. wesela, urodziny, komunie czy studniówki. Lekkie i zwiewne modele są idealnym rozwiązaniem na wakacje, gdyż są one praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia, a dodatkowo nieziemsko wyglądają na sylwetce.

most

Dłuższe sukienki mają to do siebie, iż niemalże od razu przyciągają wzrok i sprawiają, że kobieta wygląda jak przysłowiowy „milion dolarów”, toteż decydując się na jej założenie warto jest dokładnie przemyśleć sposób zestawienia jej z innymi dodatkami oraz to czy krój i fason pasują do okoliczności, w których będzie ona założona.

wlosy

Z czym zestawić długą sukienkę?

W zależności od tego, z jakim krojem oraz fasonem ma się do czynienia, długie sukienki można zestawić zarówno ze szpilkami, balerinami, jak i nawet trampkami. Wszystko zależne jest od okazji, a także charakteru i wydźwięku, którego chce nadać się stylizacji. Do sukienki warto również dobrać biżuterię, która dopełni cały look. Na naszyjnik watro jest się zdecydować szczególnie wtedy, gdy sukienka ma odsłonięty dekolt. Jeżeli sukienka posiada duże i przyciągające spojrzenia wzory, wówczas biżuteria powinna być delikatna i niezobowiązująca, natomiast gdy jest ona jednolita, warto jest postawić na odważniejsze dodatki.

Współpraca: Lejdi