Osiągnięcia dzisiejszej kosmetologii są doprawdy imponujące. Jeśli chodzi o sferę odmładzania twarzy, możemy sięgnąć dzisiaj po mnóstwo nowoczesnych i bardzo efektywnych rozwiązań, które będą się mogły przełożyć nie tylko na poprawę wyglądu skóry. Także na jej odżywienie i po prostu, poprawę kondycji, elastyczności i funkcjonowania. Jeżeli chodzi o przekrój dostępnych zabiegów i rozwiązań, jest on naprawdę szeroki. Nie będzie przesadą powiedzenie w tym miejscu, że mamy do czynienia z tendencją, w której absolutnie każda osoba będzie w stanie skorzystać z idealnie dopasowanego dla siebie wariantu zabiegu. Przyjrzyjmy się kilku takim propozycjom.

Osobom chcącym zadbać o twarz polecamy:

https://aptekapomocna24.pl/pol_m_Pielegnacja_Kosmetyki-do-twarzy-345.html
https://pomocna24.pl/pol_m_Pielegnacja_Kosmetyki-do-twarzy-163.html

Zabiegi laserem, na plamki i piegi

dots

To jedna z najczęstszych pamiątek skórnych, które zostają nam po letnich miesiącach. Jednak często zdarza się tak, ze odkładamy w czasie ich usuwanie. A jednak nie powinniśmy w ogóle tego bagatelizować. Praca z laserem musi być odpowiednio szybko zrealizowana, ponieważ w dni gdy mamy dużo promieni słonecznych, laser będzie powodował powikłania. Po prostu – kategorycznie unikajmy słońca. Laser jest dobry na redukcje blizn po trądziku, u osób młodych, ale osoby starsze także mogą korzystać, bo to świetny sposób na usunięcie przebarwień oraz poprawę jakości skóry.

Mezoterapia typu igłowego

Tutaj mamy do czynienia z zabiegiem, który opiera się o podawanie igłą do mezoterapii koktajli złożonych z witamin, mieszanek hialuronowych, a nawet kwasu w formie bez dodatków. Zabieg polega na wprowadzeniu substancji bezpośrednio do skóry, dzięki czemu szybko poprawimy kondycję leczonych obszarów ciała. Zależnie od potrzeb możemy ustalić rodzaj mieszanki który ma być podany, następnie kosmetolog dokona aplikacji pod skórę. To świetna i prosta technika, wbrew powszechnej opinii wcale nie wymaga dużej odporności na ból.

Lifting wampirzy

skin

Salony kosmetyczne proponują coś na kształt krwawego zabiegu. Pobiera się od nas osocze, aby następnie wprowadzić je bezpośrednio do skóry. To bardzo bezpieczny sposób na odmłodzenie skóry, choć metoda rzeczywiście jest dosyć inwazyjna. Ale regeneruje skórę, dając praktycznie natychmiastowy rezultat w postaci poprawy wyglądu i jakości skóry. W zabiegu stosuje się osocze z bogatą zawartością płytek krwi. Trzeba umieścić próbkę krwi w specjalnej wirówce, by oddzielić substancje w osoczu. Koncentrat jest aplikowany podskórnie, w wybrane miejsca lub na całą twarz.

Najważniejsza jest konsultacja

dr

Oczywiście trzeba pamiętać, że mamy znacznie więcej rozwiązań dostępnych w salonach kosmetycznych i kosmetologicznych. Czasem jednak może się zdarzyć, że chcąc zrobić jakiś zabieg, nie znamy dokładnie kondycji swojej skóry. Dlatego też, zawsze przed decyzją o wyborze zabiegu powinna być przeprowadzona konsultacja kosmetologiczna lub dermatologiczna. Bywa, że źle dobrany zabieg będzie raczej szkodził aniżeli powodował poprawę wyglądu skóry i poprawę jej formy.