Wybór i dopasowanie sukni ślubnej to bardzo ważny etap przygotowań do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Oprócz piękna, podniosłości i uczucia podekscytowania, pojawia się również lekki stres, a czasem nawet frustracja. W uniknięciu nerwowych sytuacji pomoże przestrzeganie kilku prostych rad.

Obuwie i bielizna

Przed odwiedzeniem salonów z sukniami ślubnymi, należy zakupić buty i bieliznę, które będą ubrane podczas ślubu. To bardzo ważne, ponieważ pozwoli maksymalnie dopasować suknię. Podczas przymiarek będzie można upewnić się, że suknia doskonale leży, a biust jest odpowiednio podkreślony. Buty natomiast pozwolą dostosować długość sukni. Jeśli przed ślubem przyszła Panna Młoda znajdzie inny, ładniejszy model, obcas powinien mieć taki sam rozmiar co w poprzednich butach, które miała założone podczas mierzenia sukni. Dzięki temu nie będzie ona zbyt krótka lub też nie będzie opadać na ziemię.

Model sukni z katalogu

Przed przymiarkami warto zorientować się, jakie suknie ślubne są obecnie modne, a także jaki fason przypada do gustu najbardziej. O to zostanie zapytana przyszła Panna Młoda po wejściu do salonu. Pomoże to również w poszukiwani tej wymarzonej sukni. Warto jednak zachować elastyczność, gdyż nie każda suknia w rzeczywistości wygląda tak, jak na zdjęciu. Dodatkowo zmierzyć się trzeba z własną sylwetką – model, który wydawać się może odpowiedni, w rzeczywistości będzie ukrywał atuty sylwetki. Dobrze jest zdać się na profesjonalizm doradcy w salonie.

para

Nie jedna suknia, nie jeden salon

Poszukiwania idealnej sukni ślubnej mogą potrwać kilka dni lub nawet tygodni. Nie należy przejmować się tym, że w pierwszym odwiedzonym salonie nie znalazł się model, który trafiłby w gust i preferencje. Prawdopodobne jest, że w następnych znajdzie się suknia, która zachwyci pod każdym względem. Podobnie nie zaleca się kupowania pierwszej przymierzonej sukni. Modeli do przymierzenia jest tak wiele, że na pewno trafi się model jeszcze piękniejszy i lepiej leżący na sylwetce przyszłej Panny Młodej. Warto dać sobie czas, by czuć się w pełni zadowoloną i usatysfakcjonowaną swoim wyborem.

Doradcy – kogo nie zabierać ze sobą?

Osoby o charakterze trudnym, które uważają wyłącznie swoje zdanie za właściwe nie będą dobrymi doradcami podczas przymiarek sukni ślubnej. Wiele Panien Młodych boryka się z dylematem, jaki pojawia się przy wyborze modelu – mama wybrała jeden model, teściowa kolejny, a żaden z nich nie przypadł do gustu osobie, które będzie go nosić. Odwrotną sytuacją i równie szkodliwą jest popieranie przez doradców każdego wyboru przyszłej Panny Młodej, bez względu na to, czy model dobrze na niej leży czy też nie.

Co zatem uczynić? Wybranie jednej, szczerej i obiektywnej osoby będzie doskonałym sposobem na znalezienie fasonu, który będzie dopasowany nie tylko do figury, ale również do preferencji przyszłej Panny Młodej.

Współpraca – https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-krakow/.