To, czego nie robić podczas wybierania wymarzonej sukni ślubnej nie jest wcale oczywiste. Podczas przymiarek i samego poszukiwania można zapomnieć o zdrowym rozsądku i łatwo dać ponieść się emocjom, wskutek czego zakupienie sukni będzie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Aby chwila ta była pełna radości i ekscytacji, a nie frustracji warto wiedzieć, jak nie wybierać sukni ślubnej.

Nie skupiaj się na jednym modelu

Każda przyszła Panna Młoda przegląda z ciekawością czasopisma i katalogi z sukniami ślubnymi nie tylko by się zainspirować, ale również by upatrzyć sobie konkretny model. To błąd. Nastawienie się na konkretną suknię ślubną może wprowadzić w stan frustracji i niezadowolenia, kiedy okaże się, że nie leży ona tak dobrze jak na modelce, ponieważ po prostu nie pasuje do typu sylwetki Panny Młodej.

Rada: wybierz najlepszy salon i zaufaj doradcy. Kobiety pracujące w salonie sukien ślubnych ocenią, jakie fasony podkreślą atuty sylwetki i zaproponują wybrane modele. Eksperymentuj, przymierzaj i sprawdzaj, jak wyglądasz w wybranych sukniach. Okazać się może, że model w ogóle nie brany pod uwagę będzie strzałem w dziesiątkę.

ślub

Nie kupuj mniejszego rozmiaru

Duży odsetek Panien Młodych przed ślubem stawia sobie za cel poprawienie sylwetki. Wywiązanie się z tej umowy z samą sobą nie zawsze idzie zgodnie z planem, dlatego kupowanie mniejszego rozmiaru sukni ślubnej jest poważnym błędem. Pamiętaj, że suknię ślubną łatwiej jest zmniejszyć niż poszczerzyć o jeden rozmiar.

Rada: jeśli planujesz poprawić swoją sylwetkę, zacznij dużo wcześniej, by przez minimum 2-3 miesiące przed ślubem utrzymywać taką samą wagę. Suknię wybierz we właściwym dla siebie rozmiarze. Postaw na model z wiązanym gorsetem, który będzie można ciaśniej związać i dopasować do sylwetki, jeśli będzie to konieczne.

Jesteś z Poznania i szukasz pierścionka na zamówienie? Sprawdź ofertę tutaj.

Nie pozwalaj wybierać innym

Suknia ślubna ma być dla Panny Młodej, a nie dla rodziny i znajomych. Warto zatem zastanowić się, kto będzie towarzyszył podczas zakupów. Zdarza się, że bliscy wskazują lub wręcz namawiają na przymiarkę, a później zakup modelu, który podoba się im, a jest sprzeczny z gustem Panny Młodej.
Rada: kup suknię, która podoba się Tobie. Nie staraj się zadowolić wszystkich.

róża

Nie kupuj pochopnie

Nie jest tajemnicą, że zakup sukni ślubnej to duży wydatek. Korzystanie z okazji i promocji jest doskonałą opcją pod warunkiem, że oferta jest dokładnie sprawdzona. Najbardziej odradzane jest kupowanie przez internet bez uprzedniego obejrzenia modelu. Nawet jeśli w ofercie zaznaczono, że suknia jest nowa i dołączono mnóstwo zdjęć, w rzeczywistości okazać się może, że suknia nie pasuje do rozmiaru, kiepsko leży na sylwetce lub wygląda zupełnie inaczej, niż w zamieszczonym ogłoszeniu.

Rada: obejrzyj i przymierz suknię przed zakupem. Nie ma nic złego w zakupie sukni używanej czy wypożyczenie jej z outletu, jednak musi być dopasowana.